Cotillion for Achievement Scholarship Recipients: 1998-2011

Year    Female School Male School
1998: Megan Insco* Central Brett Spader* North Andrew
  Christina Baumann Savannah Jose Bernard LeBlond
  Abigail Brown Benton Josh Jamison Central
  Angela Korte LeBlond Matthew Kennedy North Andrew
  Brittany Lockard Central Pratik Patel Central
  Katherine Nelson Central Aaron Piercy Savannah
  Amy Pittman Central Matthew Spalding Benton
  Sarah Rhoades Central Jaylon Sybert North Andrew
  Ashley Swymeler LeBlond Jacob Tanner Benton
  Kathryn Watts East Buchanan Jackson Trotter Lafayette
         
1999: Jessica Talley* Lafayette Anand Patel* Central
  Jessica Cunningham Benton Thad Dean Lafayette
  Eva-Maria Englezos Central Joshua Heckman Central
  Mariel Gerlt Benton Ronald Jackson East Buchanan
  Sarah Goolsby St. Joe Christian Zachary McClain Central
  Marie Hansen Benton Brant McCoy Savannah
  Sarah Beth Myers Central John Mark Day Central
  Nancy Potter North Andrew Graeme Smith Central
  Deborah Siebern Benton Aaron Tiffany Lafayette
  Laura Sweeney LeBlond Matthew Watts East Buchanan
         
2000: Lynn Schwarz* East Buchanan Jared Laliberte* LeBlond           
Leah Berkowitz Central Scott Caddell Benton
Jana Booker Central Jason Caton Lafayette
Jacqueline Campbell East Buchanan Craig Curry Savannah
Tiffany Carroll North Andrew Robert Elder LeBlond
Heather Dennis North Andrew Eric Jones Lafayette
Kathryn Hamera LeBlond Dustin Nurski Benton
Meghan Lunders St. Joe Christian Andrew Parmenter Lafayette
Jennifer Pawlowski LeBlond Shaun Patel Central
Rachel Rumpf Mid-Buchanan Nicholas Sawin Central
2001: Karli Echterling* Central Ross Reule* Central
  Amy Cornelius Liberty Academy Scott Butts Benton
  Nicole Hinckley Lafayette Michael Chladek Savannah
  Audrey Keith St. Joe Christian Wheaton Elkins Central
  Magie Kramer LeBlond Kevin Frazer Central
  Lara McClain (Megan) Lafayette Timothy Hargrove Central
  Lauren Mean East Buchanan Matthew Lunders St. Joe Christian
  Ami Patel Central Bradley Moore LeBlond
  Jacqueline Roy Lafayette Matthew Roberts Centrol
  Betsy White East Buchanan Ryan Weight LeBlond
         
2002: Anna Berkowitz* Central Adam Brown* Benton
  Nicola Black Benton Eric Wombwell Benton
  Lauren Gossett Central Zachariah Castle St. Joe Christian
  Erika Meeker Central John-Stephen Hargrove Central
  Julie Hubbard East Buchanan Derek Mahlburg Central
  Anna Watts East Buchanan John McAndrew Benton
  Sarah Murphy Lafayette Scott Burdick Central
  Lindsay Hummer Savannah Timothy Johnson Central
  Megan Hodgin Benton Cody Vaughn Benton
  Elizabeth Thorne Savannah Matthew Smith Savannah
         
2003: Veronica Nigh* Savannah Jason Guthery* Lafayette
Emily Bibens Central Geoffrey Barbour St.Joe Christian
Jodi Donovan Benton Joshua Blanchard Savannah
Kendra Hodgin Benton Jacob Dean Lafayette
Idean Judah Central Devin Goodlet Mid-Buchanan
Ashley Kelley Savannah Scott Landers LeBlond
Caroline Ketter Central Brian Huffman Benton
  Courtney Mace Central Justin Insco Mid-Buchanan
Hannah Nelson East Buchanan Michael Kozminski Savannah
Kristen Schweizer Savannah Shil Patel Central
2004: Megan Varma* Central Andrew D. Boerkircher* Central
Jamie Cunningham Mid-Buchanan Erik C. Bolton Benton
Laura N. DePriest Central Matthew J. Cozad Central
Kailey M. Ellis Benton Thad C. Nurski Benton
Aubreu EA. Harness Benton Benjamin S. Reine Savannah
Sara Liechti Central Seth C.L. Rush St. Joe Christian
Kara Montgomery LeBlond Joshua Schoenfeider Benton
Randall Noblet Central Samir Sheth Central
Jennifer R. Sass Mid-Buchanan Kyle R. Thorpe Lafayette
Melissa M. Theesen Savannah Ryan L. Wampler Savannah
2005: Lindsey Williams* Mid-Buchanan Daniel A. Castle* St. Joe Christian
Kailee J. DeShon Central Jeffrey S. Beeson Central
Kathryn E. Dodge East Buchanan Joshua L. Bird Benton
Amanda Renae Gumm Benton Benajmin D. Clark Savannah
Veronica P. Gunter Benton Bradley A. Grier Central
Emily D. Jones Savannah Daniel L. Lawhon LeBlond
Melissa M. Martin Savannah Andrew Roberts Central
Rebecca R. Mowry East Buchanan Jalal F. Vargha Central
Amy N. Pence East Buchanan John D. Weitlich Buchanan R-4
Sarah A. Plackemeier East Buchanan Joshua Cole Wright Benton
         
2006: Christina  Molumby * LeBlond Alexander Dobyan * Central
Hannah Barnett Benton Reese Bennett Central
Jennifer McKnight Savannah Drew Garwood Benton
Erica Mendez Central Brett Guthery Lafayette
Lauren Riggs Lafayette Phillip Hawkins East Buchanan
Rachel Sass Mid-Buchanan Todd Miller Central
Lauren Shroyer Lafayette Wesley Miller Benton
Mackenzie Spinner Central Austin Shandley Lafayette
Ruth Triplett Central Robert Rivera Central
  Lauren Weidmaier Savannah Nicholas Woodbury Central
         
2007:  Brenda E. Steeby* Central Brandt W. Shields* Central
Amanda L. Benton Benton Nicholas C. Bracciano Central
Sara C. Clark Savannah Colin C. Clibon Lafayette
Kristin Langemach Savannah Brett W. Falkner Central
Elizabeth Mowry East Buchanan Anthony M. Hoppins Mid-Buchanan
Kleci L. Parman Benton Cody N. Kirschner Benton
Lindsey R. Riggs Lafayette Timothy J. Makos Benton
Nisha H. Sheth Central Robert B. Schaaf Central
Haleigh J. White Mid-Buchanan Matthew S. Starr Benton
  Kristi M. Williams Mid-Buchanan Ryan M. Winger Benton
         
2008: Ashley N. Abarr* Central Andrew M. Ellis* Central
Shelbi L. Christgen DeKalb Casey M. Benton Benton
Stephanie A. Dobyan Central Alex S. Eckard Central
Elizabeth A. Fracica Central Cory M. Eckert Benton
Katelyn A. Harris Lafayette Jacob C. Lucas Central
Abigail A. Judah Central Maxwell K. Karasek LeBlond
Heather M. Slawson Central Adam S. Nelson St. Joe Christian
Meredith B. Triplet Central Colbey A. Ricklefs Central
Sarah L. Weinhold Central Charles E. Robbins Mid-Buchanan
  Ashley A. Zeiler Central Luke C. Talbot Benton
         
2009: Lindsay Laderoute* Lafayette Joshua Wilson* Central
  Amber Garvey Central Ethan Adkisson Savannah
  Kendra Hughes North Andrew Paden Chambers Benton
  Rachel Huntsman Benton Frank Dasta Benton
  Keely King Benton Paul Fortmeyer Central
  Kelsey Makos Benton Scott Hedden Benton
  Rebekah Overly Central Cody Miller Lafayette
  Renee Schaaf Central Caleb Phillips Savannah
  Ashley Slawson Central Alex Schram Central
  Nicole Sloan Savannah Tyler Tommey East Buchanan
         
2010:  Alexandra Kellogg* Central  Sirish Veligati*  Central
  Kerstyn Bolton Benton Taylor Deaton Lafayette
  Blayr Bolton Benton Brett Gilpin Lafayette
  Shandis Cruz Benton Adam Lotito Lafayette
  Jennifer Drost Central Alex LaFave East Buchanan
  Kelsey Guthery Lafayette Matthew Nelson St. Joe Christian
  Shelby Hawkins Benton Eric Sawyer Central
  Rebecca Miller Mid-Buchanan Bryce Shields Central
  Jillian Rossow Centrai Tyler Talbot Central
   Karli Sample  Benton  Andrew Zeiler  Central
 
2011: Hannah Morrey * St. Joe Christian Richard Barber * Central
Micaela Bundy Lafayette Carsen Berry Benton
Erin Christiansen LeBlond Jordan Burton Lafayette
Aryn Hawkins Benton Jacob Dillon Savannah
Haley Hummer Savannah Austin Hindery Central
Katherine Miller  Mid-Buchanan Garrison Keith Lafayette
Kody Nelson Central Maxwell Sollars Lafayette
Carolyn Pease Benton Tyler Sten LeBland
Kari Schram Central Thomas Weidmaier Central
Kallie Speltz Central Benjamin Vega Savannah
 Copyright © Cotillion for Achievement 2015